Pradžia / Aktualijos / Burnos higiena: kaina ir privalumai

Burnos higiena: kaina ir privalumai

Apie sveikus ir sniego baltumo dantis svajojame visi.

Apie sveikus ir sniego baltumo dantis svajojame visi. Tik ne visi susimąstome, jog dantimis rūpintis reiktų ne tik pajutus skausmą. Todėl burnos higiena dažnai rodosi visai nereikšminga ir net nereikalinga procedūra. Be to ne vieną mūsų išgąsdina rūpestis –  burnos higienos kaina. Tad ką apie tai sako odontologai?

Burnos higiena – tai ne vien tik rytinis ir vakarinis dantų valymas. Tai dar ir gana populiari procedūra, atliekama bet kurioje odontologijos klinikoje. Geriant kavą, raudoną vyną ir įvairiausius dažančių savybių turinčius maisto produktus, dantys pasidengia apnašomis bei akmenimis. Daugelis žmonių mano, jog dantų akmenų šalinimas yra vienintelė šios procedūros priežastis. Iš tikrųjų taip nėra. Burnos higiena aprėpia visos burnos būklės įvertinimą, podantenių bei viršdantenių apnašų pašalinimą, danties šaknies nulyginimą, poliarizaciją. Taip pat burnos higiena atliekama prieš bet kurią svarbią dantų procedūrą: implantavimą, protezavimą, plombavimą.

Taigi kaip vyksta burnos higiena odontologo kėdėje? Pagrindiniai šios procedūros etapai yra tokie:

  • Bendras burnos ertmės būklės nustatymas;
  • Apnašų šalinimas. Tai atliekama ultragarsiniu skaleriu ar specialiais instrumentais.
  • Dėmių šalinimas stipria vandens ir miltelių srove;
  • Dantų poliravimas su tam skirtos poliravimo priemonės pagalba.

Odontologai ramina, jog tai  neskausminga ir nesudėtinga procedūra. Tačiau jos reikšmingumas išties milžiniškas. Burnos higiena užkerta kelią tokios dantų ligoms, kaip:  kariesas, periodontitas, erozija, dantų akmenys ir kt. Gydant šias ligas,  prireikia nemažai laiko, psichologinės ištvermės ir be abejonės lėšų. Todėl, anot medikų, burnos higienos kaina –  tai tik menka investicija į burnos ertmės sveikatą ir ji neturėtų gąsdinti nė vieno savo dantimis besirūpinančio žmogaus.

Jeigu po burnos higienos laikysitės gydytojo nurodytų rekomendacijų, šią procedūrą Jums  negreit prireiks pakartoti. Pirmiausia, po higienos rekomenduojama vieną valandą nevalgyti.  Kaip galima ilgiau atsisakykite ar stipriai apribokite kavos, juodos arbatos, raudono vyno, burokėlių ir kitų dažančių produktų vartojimą. Žinoma, dažančių savybių turinčios uogos, vaisiai ar daržovės yra labai naudingi sveikatai. Tad jų atsisakyti neverta. Tiesiog po tokio valgio, išsivalykite dantis. Be to, šie apribojimai svarbūs tik pirmosiomis dienomis po procedūros. Dar nederėtų išsigąsti nežymaus dantenų kraujavimo. Tai natūrali audinių reakcija ir ji greit praeina.

Skelbia: AINA Naujienos

Taip pat skaitykite

Panevėžys atsikrato pastatų vaiduoklių

Panevėžys atsikrato pastatų vaiduoklių

Panevėžio miesto savivaldybės paskelbti elektroniniai aukcionai buvo sėkmingi – sulaukta pasiūlymų įsigyti apleistus, vaiduokliais tapusius …

Parašykite komentarą