Pradžia / Kultūra / Dailininko Alfonso Čepausko knygos „Gyvybingas knygos ženklas“ pristatymas

Dailininko Alfonso Čepausko knygos „Gyvybingas knygos ženklas“ pristatymas

Dailininko Alfonso Čepausko knygos „Gyvybingas knygos ženklas“ pristatymas

Dailininko Alfonso Čepausko knygos „Gyvybingas knygos ženklas“ pristatymas vyks kovo 20 d., trečiadienį, 17 val. Lietuvos dailininkų sąjungos būstinės parodų salėje (Vokiečių g. 4, Vilniuje).

Renginio metu bus pademonstruotas fotografinis filmas apie dailininko gyvenimą ir kūrybą. Taip pat galėsime pasveikinti gerbiamą kūrėją su neeiliniu jubiliejumi.

ALFONSAS ČEPAUSKAS:

„Praeito amžiaus aštuntajame dešimtmetyje pradėjau vadovauti Lietuvos ekslibrisininkų klubui. Per dvidešimtmetį buvo surengta apie 100 renginių: tarptautinių ir vietinių parodų, seminarų, susitikimų, expres parodų mokyklose, gamyklose, teatruose, bibliotekose, dailininkų klubuose. Dažnai apie renginius parašydavau didesnę ar mažesnę informaciją, korespondencijas, esė, kurias publikuodavo periodiniai leidiniai. Yra publikacijų ir užsienyje. Kilo mintis surinkti ir svarbesnes sudėti į vieną leidinį, kuris atspindėtų to meto ekslibriso kelius, klubo veiklą. Sąvade įdėta beveik šimto Lietuvos ir užsienio dailininkų daugiau nei 150 ekslibrisų. Manau, kad leidinys gali būti įdomus ne tik ten minimiems dailininkams, kurie gal nežino apie tas publikacijas, bet ir ekslibriso tyrėjams, šio žanro gerbėjams.

[…]

Gyvenimas man buvo permainingas, gal todėl ir mano kūryba daugialypė: vis traukė išbandyti kitas medžiagas, kitas technikas, kitas temas. Kūrybinėje panoramoje rikiavosi mažoji ir lakštinė grafika, asambliažai ir fotokoliažai, kamerinė medžio ir mažosios metalo plastikos skulptūra, tapyba ir instaliacijos. Visa tai simboliškai atspindi sukonstruotas neilgas fotografinis filmas, kuriame, kadrams keičiantis, prabėgs vaizdai apie gyvenimą ir kūrybą, susitikimus ir parodas. Gal ne vienas kolega, kolegė ar bičiulis pamatys ten ir save.“

Lietuvos dailininkų sąjungos būstinės parodų salėje (Vokiečių g. 4, Vilniuje).

2019 03 20; 17 val.

PRANEŠIMĖ: EVELINA JANUŠKAITĖ, LIETUVOS DAILININKŲ SĄJUNGA

Taip pat skaitykite

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena: istorija, asmenybės, pažintys, muzika

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena: istorija, asmenybės, pažintys, muzika

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui skirti renginiai Biržuose prasidėjo kovo 8-ąją, Krašto apsaugos savanorių ir šaulių kvietimu …

Parašykite komentarą