Pradžia / Aktualijos / Dar viena netradicinė pamoka – Vytauto Žemkalnio gimnazistams

Dar viena netradicinė pamoka – Vytauto Žemkalnio gimnazistams

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) tęsia susitikimus su Panevėžio miesto gimnazijų abiturientais pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) tęsia susitikimus su Panevėžio miesto gimnazijų abiturientais pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą. Kovo 19-ąją ligonių kasos atstovai apsilankė Vytauto Žemkalnio gimnazijoje ir abiturientams, norėjusiems išgirsti apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), trumpai išdėstė sveikatos draudimo galimybes baigus mokyklą, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) įsigijimo ir panaudojimo tvarką vykstant į kitas Europos Sąjungos šalis ir kt.

Mokiniams parodyta vaizdo medžiaga apie sveikatos apsaugos sistemą, kurioje glaustai paaiškinama, kaip veikia ši sistema, kokie yra PSD principai, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat pristatytos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamos ir išlaidos.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pasakojo apie valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijas, PSD nepertraukiamumo svarbą ir įmokas, sveikatos draudimo tvarką, aktualią tą mėnesį, kai baigiasi PSD galiojimas, mokinių ir studentų PSD detales, paaiškino, kada turima ESDK galioja užsienyje ir kokiose gydymo įstaigose, kokias medicinos paslaugas su ja galima gauti.

Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios, už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti. Gimnazistų klausta, kiek Panevėžio TLK per metus išleidžia gyventojų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, kiek PSD neapdraustam asmeniui kainuotų vienoks ar kitoks gydymas, keliose šalyse ir kuriose, nepriklausančiose ES, galioja ESDK, koks PSD įmokos dydis yra nuo 2019 m. sausio 1 d. tiems, kurie įmokas moka savarankiškai ir kt.

Panevėžio TLK tikslas – per vykdomą bendradarbiavimo projektą su Panevėžio miesto savivaldybe pateikti abiturientams svarbiausių žinių apie PSD tvarką ir sąlygas, kad baigusieji mokyklas iš nežinojimo nepadarytų žalos PSDF biudžetui ir netaptų PSD skolininkais.

Panevėžio TLK šiais mokslo metais jau susitiko su daugumos Panevėžio gimnazijų abiturientais.

Paskutinis susitikimas laukia balandžio mėnesį, kai ligonių kasoje apsilankys Juozo Miltinio gimnazijos IV klasių mokiniai.

Taip pat skaitykite

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė …

Parašykite komentarą