Pradžia / Sportas / FK „Vilniaus“ trenerių štabui vadovaus I. Morinas, klubas pristatė logotipą ir aprangą

FK „Vilniaus“ trenerių štabui vadovaus I. Morinas, klubas pristatė logotipą ir aprangą

Šiandien vykusios spaudos konferencijos metu tik šių metų pradžioje įsteigto futbolo klubo „Vilnius“ vadovai kartu su jaunaisiais „Baltijos futbolo akademijos“ auklėtiniais žiniasklaidos atstovams pristatė klubo logotipą, 2019 m. sezono aprangas, vyriausiąjį trenerį – juo tapo Igoris Morinas bei strateginį partnerį „Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“, su kuria klubas bendradarbiaus siekiant pritraukti paramą vėžiu sergantiems vaikams.

Klubo logotipe dominuoja raudona, juoda, balta ir pilka spalvos. Jis vaizduoja sostinės Gedimino kalno, futbolo kamuolio ir vilko galvos simboliką.

Klubo aprangų tiekėjas bus prekinio ženklo „Nike“ atstovai Lietuvoje UAB „Sporto dvasia“. Naujojo sezono klubo namų aprangos spalvos bus raudona (marškinėliai ir kojinės) bei juoda (šortai), o išvykos – mėlynos spalvos „Nike“ prekinio ženklo aprangos (marškinėliai, šortai, kojinės).

Komandai, kuri FK Vilnius – BFA pavadinimu sieks žaisti šalies čempionato I-oje lygoje vadovaus treneris Igoris Morinas, iki 2018 m. gruodžio mėnesio dirbęs Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės trenerių štabe. Jau suformuotas ir vyriausiojo trenerio štabas – jo nariais tapo Dimitrijus Kartašovas ir Pavelas Leusas, iki šiol dirbantis „Baltijos futbolo akademijos“ Vartininkų akademijos vyriausiuoju treneriu.

Anot Igorio Morino, jo sutikimas užimti FK „Vilnius“ vyriausiojo trenerio pareigas jam yra didžiulis iššūkis, tačiau logiškas žingsnis trenerio karjeroje. „Pradėjau treniruoti kaip vaikų treneris, vėliau išbandžiau save trenerio asistento pozicijoje, o dabar metas priimti ambicingo klubo pasiūlytą iššūkį“,-teigė naujai „iškeptas“ vyriausiasis FK „Vilnius“ strategas.

Klubas pristatė ir pirmuosius profesionalaus žaidėjo kontraktus pasirašiusius savo žaidėjus: Luką Valvonį ir Aldą Korsaką, kurie džiaugėsi galimybe atstovauti gimtojo miesto klubo spalvas.

“Vilnius – mano gimtasis miestas. Kuomet gaunu pasiūlymą prisidėti prie Vilniaus futbolo populiarinimo, jaunų žaidėjų integracijos į vyrų futbolą, tai sunku pasakyti “ne”“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo gynėjo pozicijoje žaisiantis Lukas Valvonis.

Tiesa, Futbolo klubo „Vilnius“ Sporto direktorius Ivanas Švabovičius kalbėdamas apie komandos komplektaciją naujajam sezonui, nebuvo toks optimistiškas. Žinomas šalyje futbolo jaunimo ugdymo specialistas atvirai kalbėjo, jog Vilniaus mieste išugdytų futbolo žaidėjų, kurie atitiktų net ir Pirmos lygos sportinio meistriškumo reikalavimus, skaičius yra toks, jog juos galima suskaičiuoti ant dviejų rankų pirštų. „Nepaisant to, jog Vilniuje turime apie dvidešimt futbolo mokyklų, visumos ugdymo rezultatai rodo, jog šiai dienai mes komplektuodami komandą, turime labai ribotą talentingo jaunimo pasiūlą. Tačiau, nepaisant to, savo pirminės strategijos nekeičiame – prioritetą teiksime jauniems ir perspektyviems Lietuvos žaidėjams. Savo „radare“ turime ir keletą užsieniečių (lenkų, baltarusių), tačiau juos į komandą kviesimės tik tada, jei neturėsime kitos išeities, “ – apie komandos burimą kalbėjo Ivanas Švabovičius.

Klubas pristatė ir savo būsimą labdaros projektą bei šio projekto partnerį „Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“. Klubas šiam partneriui dovanos rinkodaros paslaugų paketą ir viešins asociacijos vardą, taip pat rinks paramą vėžiu sergantiems vaikams. „Paguoda“ logotipas bus ir ant komandos žaidėjų išvykos aprangos. Asociacijos „Paguoda“ vadovė Daiva Žaromskienė teigė, jog dėka FK „Vilnius“ partnerystės, organizacija siūs dvi žinutes visuomenei. „Pirmoji – apie pačią organizaciją ir ką jinai veikia, antroji – FK „Vilnius“ futbolininkai, vaikai, treneriai, bendruomenė ir jos bendravimas su mūsų ligoniukais bus pavyzdys mūsų visuomenei, jog vėžiu sergantys vaikai yra lygiai tokie patys vaikai  kaip ir sveiki visuomenės nariai. Dalijimasis gerumu nuo mažens bus skiepijamas ir jauniesiems sportininkams, kas taip pat yra labai svarbu,“ – partneryste džiaugėsi Daiva Žaromskienė.

Daug optimizmo šalies futbolo gerbėjams neteikia spaudos konferencijos rengėjų inicijuotos apklausos tema „Ar šiandien šalies futbolas jau pasiekė dugną?“, kurioje buvo pakviesti sudalyvauti į renginį atvykę žurnalistai, rezultatai: 75 proc. visų apklausoje dalyvavusių žurnalistų pasirinko atsakymą „Iki dugno dar toli“ ir tik 25 proc. – atsakymą „LT futbolo dugnas jau yra pasiektas“.

Nuotraukos – Fotografas Elvis Žaldaris.

Gautas nuotraukose esančių vaikų tėvų sutikimas nuotraukas publikuoti viešai.

Taip pat skaitykite

“Panevėžys” nusileido “Riteriams”

“Panevėžys” nusileido “Riteriams”

Gintaras Brazdžionis Sekmadienį FK „Panevėžys“ Lietuvos A lygos penktojo turo rungtynes namuose žaidė su Vilniaus …