Pradžia / Aktualijos / Justas Džiugelis: „Pokyčių žmonės bijo dėl nežinojimo“

Justas Džiugelis: „Pokyčių žmonės bijo dėl nežinojimo“

Aktyvūs, žingeidūs, turintys ko paklausti ir ką pasakyti miestiečiai apipylė parlamentarą klausimų lavina, tad kelios pokalbio valandos prabėgo nejučia.

Apsiniaukęs Panevėžio dangus ir krapnojantis lietus penktadienį neišgąsdino į susitikimą su Seimo nariu Justu Džiugeliu susirinkusių panevėžiečių. Aktyvūs, žingeidūs, turintys ko paklausti ir ką pasakyti miestiečiai apipylė parlamentarą klausimų lavina, tad kelios pokalbio valandos prabėgo nejučia.

„Pokalbiai su žmonėmis – maloniausia mano darbo dalis. Kur bepasirodyčiau, koncerte, gatvėje ar bažnyčioje, išgirstu ne tik sėkmės palinkėjimų, bet ir daug praktiškų klausimų, į kuriuos visada stengiuosi atsakyti jeigu ne iškart, tai bent jau po kelių dienų nuodugniai išsiaiškinęs situaciją, – pasakojo J. Džiugelis. – Bendraudamas supratau, kad žmonėms labai trūksta informacijos apie tai, kokie įstatymai priimami, ką jie reiškia ir kaip keičia kasdienį socialiai jautriausioms grupėms priklausančių asmenų gyvenimą. Taip pat labai įdomu išgirsti pačių gyventojų mintis, kurios neretai paskatina naujų įstatymų projektų atsiradimą“.

Sprendimai – iš asmeninės patirties

Nors Lietuvoje dar daug biurokratijos, kuri gerokai prailgina įstatymų priėmimo procesus, nemažai svarbių įstatymų projektų jau pasiekė finišo tiesiąją. Apie juos ir kitas artėjančias socialines permainas parlamentaras ir kalbėjo susitikime.

Panevėžiečius domino Asmeninio asistento paslaugos ateitis, Neįgaliųjų techninės pagalbos centro paslaugos, vadinamųjų Sodros „grindų“ poveikis vos kelias valandas per dieną galintiems dirbti nevyriausybinių organizacijų atstovams, nepritaikytos aplinkos sukeliamos problemos, negalios paliestų vaikų galimybės mokytis bendrojo lavinimo mokyklose ir dar daugybė klausimų, su kuriais žmonės susiduria kasdieniame gyvenime. Nemaža dalis šių problemų sprendimų – ne  Seimo nario kompetencija,tačiau su susirinkusiaisiais neįgaliojo vežimėliu judantis J. Džiugelis dalinosi asmenine patirtimi.

„Galime leisti kokius tik norime įstatymų projektus, tačiau žmogiškumo joks įstatymas neišmokys“, – įsitikinęs J. Džiugelis, pasidžiaugęs, kad, nepaisant vis dar įsišaknijusių problemų, visuomenėje pokyčiai išties juntami.

Pakanka apsižvalgyti: prieš ketverius metus žiniasklaidoje galima buvo perskaityti vos vieną, kitą straipsnį, dabar kasdien sužinome naujienas iš žmonių su negalia gyvenimo. Gatvėse, muziejuose, koncertuose sutinkame vis daugiau gyvenimu besidžiaugiančių neįgaliųjų. Galbūt tie pokyčiai nėra tokie greiti, kokių visi norėtų. Tačiau gera žinia yra ta, kad dabar – viskas pačių žmonių rankose.

„Nesvarbu, kokia negalia jus lydi gyvenime, reikia veikti, nes tik visi kartu pasieksime rezultatų, pakeisiančių visų mūsų gyvenimą“, – įsitikinęs Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko pavaduotojas.

Taip pat skaitykite

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė …

Parašykite komentarą