Pradžia / Sveikata / Ką reikėtų žinoti apie sveikatos saugą sporto klubuose?

Ką reikėtų žinoti apie sveikatos saugą sporto klubuose?

Artėjant pavasariui, dažnai sporto klubuose padidėja lankytojų srautas, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento (Departamentas) specialistai sporto klubų lankytojams pataria, į ką atkreipti dėmesį, kad suteiktos sporto klubų paslaugos būtų ne tik naudingos sveikatai, bet ir saugios.

Informacija turi būti suteikta prieš įsigyjant paslaugas (sudarant paslaugų teikimo sutartį)

Sporto klubo paslaugų teikėjas privalo suteikti tikslią, išsamią ir teisingą informaciją apie teikiamas paslaugas, saugų įrangos, inventoriaus, įrankių naudojimą, su konkrečiomis paslaugomis susijusią galimą riziką vartotojo sveikatai, galimas pasekmes (pvz. galimos traumos), vidaus tvarkos taisykles.

Svarbu laikytis Lietuvos Respublikos higienos normos HN 123:2013 „Sporto klubo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ nustatytų reikalavimų

  • Sporto klubo vidaus tvarkos taisyklės turi būti gerai matomoje paslaugų teikimo vietoje.
  • Visi įrenginiai (įranga) turi būti saugūs, techniškai tvarkingi, įrengti ir prižiūrimi taip, kad juos naudojant būtų išvengta nelaimingų atsitikimų (paslydimo, kritimo, susidūrimo, nudegimo, nutrenkimo, sužalojimo elektros srove, sprogimo ir pan.). Jeigu pastebite, jog sporto klubo įrenginiai (įranga) yra techniškai netvarkingi, gali būti nesaugūs, nesinaudokite jais ir tuojau pat praneškite apie tai sporto klubo personalui.
  • Sporto klubo paslaugų teikimo vietoje turi būti įmonės pirmosios pagalbos rinkinys, jog esant poreikiui, galėtumėte juo nedelsiant pasinaudoti.
  • Sporto klubo patalpos, įrenginiai, inventorius turi būti švarūs, valomi paslaugų teikėjo nustatyta tvarka. Taip pat prieinamoje vietoje turi būti įrangos ir inventoriaus valymui skirtų valymo priemonių, kuriomis, esant poreikiui, galima pasinaudoti.

Panevėžyje išaugo sporto klubų pasiūla

Departamento duomenimis, Panevėžio mieste ir rajone yra 20 sporto klubų paslaugų teikėjų (fizinių ir juridinių asmenų), kuriems šiai veiklai vykdyti Departamentas yra išdavęs leidimus – higienos pasus. Praėjusiais metais Panevėžio mieste sporto klubų veiklai buvo išduoti 3 leidimai – higienos pasai.

Pastaraisiais metais sporto klubuose dažniausiai nustatomi pažeidimai:

  • Patalpos, vartotojai neaprūpinami būtinu inventoriumi (nėra įrangos, įrenginių, inventoriaus valymui skirtų priemonių, kuriomis galėtų naudotis sporto klubo paslaugų vartotojai).
  • Netinkama patalpų ir įrangos priežiūra (nešvarios patalpos ir/ar inventorius).
  • Tyrimų (matavimų) rezultatai neatitinka teisės aktų reikalavimų (vandens tyrimai atliekami legioneliozės profilaktikai).

Taip pat skaitykite

Ruošiantis kepsninių sezonui: gydytojas įspėja apie pavojus

Ruošiantis kepsninių sezonui: gydytojas įspėja apie pavojus

Dažniau lepinantys saulės spinduliai ir į viršų kylantys termometrų stulpeliai parneša apie vis labiau įsidrąsinantį …