Pradžia / Aktualijos / KĖDAINIŲ RAJONE DIEGIAMA VIENA GERIAUSIŲ ŠALYJE GYVENTOJŲ PERSPĖJIMO SISTEMA

KĖDAINIŲ RAJONE DIEGIAMA VIENA GERIAUSIŲ ŠALYJE GYVENTOJŲ PERSPĖJIMO SISTEMA

Dauguma gyventojų tikrai žino, kad išgirdus sirenų kauksmą – civilinės saugos signalą „Dėmesio, visiems!“, reikia įsijungti radiją, televiziją ir išklausyti informaciją apie įvykį ir saugos rekomendacijas. Tačiau, atsitikus netikėtam staigiam ekstremaliam įvykiui, toks informacijos ir rekomendacijų perdavimas dažniausiai būtų pavėluotas dėl informacijos pateikimo transliuotojams ir jiems būtinų tam veiksmui atlikti laiko sąnaudų. Šią problemą kaip tik ir išsprendžia šios naujo tipo sirenos.

Civilinė sauga yra valstybės deleguota savivaldybėms funkcija, finansuojama iš valstybės biudžeto. Dalis lėšų skiriama gyventojų perspėjimo sistemos techninei priežiūrai ir eksploatacijai, tačiau modernizavimui ir išplėtimui negaunama.

Nepaisant to, kad neskiriamas pakankamas finansavimas, Kėdainių rajono savivaldybės administracija eilę metų, skirdama lėšų ir išnaudodama turimas galimybes, nuosekliai vystė gyventojų perspėjimo sirenomis sistemą, įrengdama naujas elektros sirenas, didindama centralizuotai valdomų sirenų skaičių. Todėl šiuo metu jomis perspėjamų gyventojų skaičius sudaro apie 72 proc. Kėdainių rajono gyventojų ir 94 proc. miesto gyventojų.

Šie rodikliai yra vieni geriausių šalyje.

Praėjusius du antradienius Kėdainių miesto senamiestyje ir aplinkinėse teritorijose aidėjo sirenos kauksmas, lydimas ir žodinių pranešimų apie vykdomą civilinės saugos gyventojų perspėjimo sistemos techninį patikrinimą. Šie bandymai žymi šiuolaikinių elektroninių akustinių sirenų diegimo Kėdainių rajone tąsą.

Pirmoji tokio tipo sirena buvo sumontuota AB „Lifosa“ 2009 metais. Pagrindinis elektroninių akustinių sirenų pranašumas prieš seno tipo elektros motorines sirenas – galimybė jomis perduoti iš anksto paruoštą arba tiesiai perduodamą pranešimą gyventojams apie įvykį ir rekomendacijas, kaip jie turi elgtis.

2018 m. buvo ženkliai modernizuota gyventojų perspėjimo sirenomis sistema.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijai glaudžiai bendradarbiaujant su bendrove „Lifosa“ buvo įrengtos elektroninės akustinės sirenos Aristavos, Paobelio, Medėkšių, Beinaičių, Pašilių, Keleriškių gyvenvietėse.

Įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą projektą įrengtos dvi sirenos Kėdainių mieste, kurios pastaruoju metu ir buvo testuojamos. Jos skirtos Nevėžio potvynio grėsmės zonoje esantiems gyventojams perspėti.

Bendrų pastangų dėka, rajono gyventojų perspėjimo sirenomis sistemą sudaro 34 sirenos, iš kurių 10 yra elektroninės akustinės, 24 valdomos centralizuotai iš dviejų valdymo punktų.

Šiuo metu vyksta sistemos valdymo derinimas, programavimas.

Džiugu, kad ir toliau bus tęsiami šios, gyvybiškai svarbios gyventojų saugumui sistemos, modernizavimo darbai.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69559

Taip pat skaitykite

Panevėžys atsikrato pastatų vaiduoklių

Panevėžys atsikrato pastatų vaiduoklių

Panevėžio miesto savivaldybės paskelbti elektroniniai aukcionai buvo sėkmingi – sulaukta pasiūlymų įsigyti apleistus, vaiduokliais tapusius …