Pradžia / Aktualijos / LSDDP pirmininkas G. Kirkilas: „Grįžimas prie nemokamų bakalauro studijų būtų visapusiškai naudingas“

LSDDP pirmininkas G. Kirkilas: „Grįžimas prie nemokamų bakalauro studijų būtų visapusiškai naudingas“

„Mes visiškai pritariame švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus minčiai grįžti prie visuotinių nemokamų bakalauro studijų. Tokia idėja Lietuvos socialdemokratų darbo partijoje  (LSDDP) rimtai buvo svarstoma ir anksčiau, o pasiektas susitarimas dėl nemokamų bakalauro studijų valdančioje koalicijoje ir jos įgyvendinimas atneštų visokeriopos naudos ir jauniems žmonėms, iš šalies švietimo sistemai, ir Lietuvos visuomenei“, – tvirtina LSDDP pirmininkas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas.

G. Kirkilas siūlo imti pavyzdį iš Estijos, kurioje – ne tik nemokamos bakalauro studijos, bet jau įvestos ir nemokamos pirmosios magistro pakopos studijos.

„Mokamos aukštojo mokslo studijos sukuria labai daug įtampos jaunų žmonių (ir jų tėvų) gyvenimuose. Tik pabaigus gimnazijas, jų laukia labai sunkūs pasirinkimai: emigruoti ar likti Lietuvoje, studijuoti, o gal pirma užsidirbti. Nemokamos bakalauro studijos ne tik stabdytų jaunų žmonių emigraciją, bet ir padėtų šalies jaunimui lengviau integruotis į darbo rinką su jau aukštesnėmis kvalifikacijomis ir pradėti save anksčiau realizuoti“, – įsitikinęs LSDDP pirmininkas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius siūlo grįžti prie siūlymo įvesti visuotinį nemokamą pirmosios pakopos aukštąjį mokslą. Pasak jo, priėmus politinį sprendimą dėl nemokamo bakalauro tokias studijas būtų įmanoma užtikrinti nuo 2020 metų rugsėjo.

Taip pat skaitykite

Panevėžys atsikrato pastatų vaiduoklių

Panevėžys atsikrato pastatų vaiduoklių

Panevėžio miesto savivaldybės paskelbti elektroniniai aukcionai buvo sėkmingi – sulaukta pasiūlymų įsigyti apleistus, vaiduokliais tapusius …