Pradžia / Kriminalai / Panaikinta Panevėžio miesto bei Anykščių rajono merų teisinė neliečiamybė

Panaikinta Panevėžio miesto bei Anykščių rajono merų teisinė neliečiamybė

Šiandien Panevėžio apygardos prokuratūros atstovai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydami panaikinti Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko bei Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio teisinę neliečiamybę. Abu šie politikai įtariami korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis. VRK prokurorų prašymą patenkino.

Nuo vasario 1 dienos, paskelbus kandidatų į savivaldybių tarybas ir merus sąrašus, kandidatai įgijo teisinę neliečiamybę, kuri tęsis iki galutinių rinkimų rezultatų įsigaliojimo.

Galiojant įtariamųjų teisinei neliečiamybei, ikiteisminius tyrimus atliekantys teisėtvarkos pareigūnai negali jų atžvilgiu atlikti jokių tyrimo veiksmų. Todėl, siekiant galimai įvykdytas nusikalstamas veikas ištirti per kuo trumpesnį laikotarpį, prokuratūra kreipėsi į VRK dėl Panevėžio miesto bei Anykščių rajono merų teisinės neliečiamybės panaikinimo. Motyvus, kodėl tai reikia padaryti, Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė šiems tyrimams vadovaujanti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Panevėžio miesto meras R. M. Račkauskas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų buvo sulaikytas pernai vasarą kartu su savo patarėja G. M. bei keliais verslo atstovais.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Įtariama, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais.

Ikiteisminiam tyrimui dėl Panevėžio mero ir kitų asmenų galimų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų vadovaujanti prokurorė D. Markauskienė sausio 28 dieną priėmė nutarimą šį tyrimą išskirti į du ikiteisminius tyrimus.Viename jų Panevėžio miesto merui R. M. Račkauskui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, kitame – dėl piktnaudžiavimo.

Anykščių rajono meras K. Tubis STT Panevėžio valdybos pareigūnų buvo sulaikytas sausio 28 dieną, atliekant.ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu Anykščių rajono savivaldybėje. Anykščių rajono merui K. Tubiui buvo pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu. Šioje byloje įtarimai pareikšti dar 2 asmenims.

Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybėje galimai buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų. Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, pavyzdžiui, dėl disponavimo žemės sklypu, dėl paramos verslo plėtrai.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus informacija

Taip pat skaitykite

Savaitgalį Biržuose ir Pasvalyje degė namai

Savaitgalį Biržuose ir Pasvalyje degė namai

Penktadienį apie 22 val. Biržų rajone, Spalviškių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Gaisro …