Pradžia / Aktualijos / Panevėžio forumas 2019 kviečia pratęsti mintį: #KultūraYra…

Panevėžio forumas 2019 kviečia pratęsti mintį: #KultūraYra…

„Kultūrą turėtume suvokti ne kaip istorijos saugojimą, o kaip interpretaciją,“

„Kultūrą turėtume suvokti ne kaip istorijos saugojimą, o kaip interpretaciją,“ – prieš metus Panevėžio forume svarstė filosofas, žurnalistas, panevėžietis Paulius Gritėnas, kartu iškeldamas nelengvą užduotį gimtajam miestui – išplėsti kultūros sampratą.

ku

Iššūkį priėmę asociacijos „Panevėžio Alumni“ nariai neabejoja, kad kultūra apima net menkiausiai pastebimas miesto gyvenimo sritis bei kviečia gegužės 18 dieną Juozo Miltinio dramos teatre vyksiančiame kasmetiniame jau trečiajame Panevėžio forume išlipti iš standartų, atsiverti kultūrai bei imtis iniciatyvos.

Forume dalyvaus įvairių sričių ekspertai, kurie kartu su panevėžiečiais sieks apibrėžti kylančio miesto kultūros sampratą. Vienas jų – rašytojas bei visuomenės veikėjas ir kultūrologas Krzysztof Czyżewski (Lenkija) – pasidalinsiantis mintimis apie bendruomeniškumo kūrimą bei asmeninės iniciatyvos svarbą. Pranešėjai ir diskusijų dalyviai skatins miestiečius ne tik domėtis gerąja kitų miestų ar šalių praktika, bet ir patiems prisidėti prie miesto veido kūrimo, semtis idėjų ir įkvėpimo.

Atsinaujinančio miesto kelias – vienijanti kultūra

Į novatorišką pramonę besiorientuojančiam regionui didelę įtaką turi miesto įvaizdis ir patrauklumas.

„Tai, kas mus vienija, labai dažnai yra kultūra,“ – atidarydamas 2018 metų forumą kalbėjo Arnoldas Pranckevičius, kviesdamas ieškoti būdų per kultūrą burti bendruomenę ir kurti miesto identitetą.

Apibendrindama praėjusių metų forumą, programos ,,Kurk Lietuvai” vadovė Agila Barzdienė ragino: ,,Įgalinkim žmones kurti miestui, leiskim jų vaizduotei nunešti mus toliau, nei mes įsivaizduojame.” Pritardami šiai minčiai, Panevėžio forumo organizatoriai provokuoja panevėžiečius atsiverti kultūrai, ieškoti jos savyje ir net pačiomis netikėčiausiomis mintimis pratęsti forumo šūkiu tapusią frazę #KultūraYra.

Atsižvelgus į kultūrinę šių metų forumo tematiką, keičiasi ir jo formatas.  Konferencinėje dalyje dalyvių lauks šeši profesionalūs pranešėjai, vėliau bus kviečiama diskutuoti ir įsitraukti į kūrybines dirbtuves (angl. workshop). Kiekviena dirbtuvių grupė bus moderuojama savo srities ekspertų. Tai bus unikali galimybė kiekvienam renginio dalyviui prisidėti prie miesto strategijos plano kūrimo.

Nuo ekonomikos iki miesto mito

Praėjusių forumų metu buvo ieškoma miesto iniciatyvų, raginama pamiršti nusistovėjusius stereotipus bei kurti naują miesto įvaizdį. 2019 metų Panevėžio forume bus akcentuojamos trys pagrindinės sritys, kvestionuojančios individo ir bendruomenės santykius.

Viena iš temų – požiūris į kultūrą ne vien kaip į išlaidų eilutę biudžete, o investiciją į miesto ekonomikos augimą, patrauklumą talentams bei laisvalaikio galimybių didinimą. Taip pat, kita tema akcentuos asmeninės iniciatyvos svarbą kuriant traukos centrus mažesniuose miestuose ir miesteliuose, atkartojant praėjusiame Forume prof. Egidijaus Aleksandravičiaus išsakytą mintį, kad trauką sukuria laisvi individai: tokie kaip Jonas Mekas – ateidami į visiškas tuštumas ir ten sukurdami kažką didingo.

Renginio organizatoriai tiki, kad kiekvienas dalyvis suras kas kiekvienam iš jų yra kultūra ir pratęs mintį #KultūraYra, o pranešėjų ir visų kūrybinių dirbtuvių dalyvių mintys apie kultūrą paskatins ieškoti savo asmeninio vaidmens Panevėžio legendos ir identiteto kūrime.

Registracija bus pradėta netrukus, naujienas galite sekti Panevėžio Forumo puslapyje www.panevezioforumas.lt arba Facebook įvykyje Panevėžio Forumas 2019.

Skelbia: AINA Naujienos

Taip pat skaitykite

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė …

Parašykite komentarą