Pradžia / Aktualijos / Panevėžio vietos veiklos grupės naujienos

Panevėžio vietos veiklos grupės naujienos

Nuostolis – 1 000 eurų.

Įsibėgėjo Panevėžio vietos veiklos grupės (VVG) vietos plėtros strategijos įgyvendinimas.

Pradėti vykdyti 4 projektai: Panevėžio švietimo centro (PŠC) „Sociokultūrinės veiklos ir savitarpio pagalbos klubas „Sau ir bendruomenei“, labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ „Savanorių pagalba Panevėžio socialinę atskirtį patiriantiems senjorams“, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo „Sidabrinė linija“ Panevėžyje: pagalba telefonu socialinę atskirtį patiriantiems senyvo amžiaus asmenims, pasitelkiant savanorius“ ir Verslo konsultacinio centro (VKC) „Darbingų ekonomiškai neaktyvių Panevėžio miesto gyventojų verslumo skatinimas“.

Su Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) pasirašytos 5 naujų projektų finansavimo sutartys.

PŠC senyvus neaktyvius gyventojus mokys savanoriauti, verslumo, bendrųjų įgūdžių, organizuos edukacinius užsiėmimus.  Tam skirta 20 790 Eur ES ir valstybės lėšų.

Savanorystės mokymus pasiūlys Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga. Ji judėjimo negalios gyventojams taip pat organizuos socialines ir sociokultūrines veiklas. Tam skirta 27 720 Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų. Projekto partneriai – Šv. Juozapo globos namai, G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Sporto klubas „Oriens“ darbingiems gyventojams sieks suteikti žinių savanoriauti ir dalyvauti orientavimosi varžybose, teiks informaciją apie socialines paslaugas, organizuos sociokultūrines veiklas. Projektui skirta 20 514 Eur iš ES ir valstybės biudžeto, partneriai – Arboro, orientavimosi sporto klubas ir R. Sargūno sporto gimnazija.

Panevėžio vaikų dienos užimtumo centras mokys savanorystės, teiks informaciją apie savo paslaugas, pagalbą onkologiniams ligoniams, netekusiems šeimos nario/artimojo žmonėms, psichologinę pagalbą. Projektui skirta 27 720 Eur ES ir valstybės lėšų, partneriai – Panevėžio kolegija ir „Maisto bankas“.

Atviras jaunimo centras (AJC) su Panevėžio jachtklubu, Lietuvos skautijos Panevėžio krašto padaliniu vėlgi apmokys savanorius, organizuos buriavimo regatą ir stovyklą, skleis informaciją apie aktualias socialines paslaugas. Projektui skirta 20 780 Eur. iš ES ir valstybės biudžeto.

VKC organizuos darbingų, tačiau ekonomiškai neaktyvių gyventojų  neformalius verslumo mokymus ir konsultacijas. Tam skirta 16 105 Eur. ES ir valstybės lėšų.

Šiuo metu ESFA vertina G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projekto „Įgūdžių laboratorija: Panevėžio miesto jaunimo kompetencijų stiprinimas“ ir AJC projekto „Ateities akademija“ paraiškas.

VVG kviečia miesto bendruomenes teikti projektinius pasiūlymus ir 2019 m. Planuojami šie kvietimai:

specialiųjų socialinių paslaugų (priežiūros ir globos) darbingų gyventojų šeimos nariams, tarp jų pabėgėliams (vaikams, suaugusiems dėl ligos, neįgalumo ar kitų priežasčių) teikimas, pasitelkiant savanorius – gegužės mėn.;

naujos darbo su jaunimu formos, siekiant sudaryti sąlygas socialinę atskirtį patiriančių jaunuolių savirealizacijai, kuriant ir plėtojant bendradarbiavimo tinklus su kitomis VVG ar jaunimo užimtumo organizacijomis – gegužę;

paramos verslo pradžiai teikimas kuriant profesinei veiklai reikalingas erdves rekonstruotame  autobusų stoties pastate ir kt. erdvėse – rugsėjį;

mokymai ir konsultacijos pradedantiesiems apie verslo pradžią, buhalterinę apskaitą, rinkodarą, eksportą ir kt. – rugsėjį;

darbinių įgūdžių mentorystė darbingiems neaktyviems asmenims – rugsėjį.

Daugiau – www.pvvg.lt.

Skelbia: AINA Naujienos

Taip pat skaitykite

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė …

Parašykite komentarą