Pradžia / Aktualijos / Panevėžyje minimos Valstybės 101-osios metinės

Panevėžyje minimos Valstybės 101-osios metinės

Šiandien Panevėžys ir visa Lietuva švenčia Valstybės 101-ąsias metines. Šventiniai renginiai prasidėjo Šv. mišiomis už Lietuvą ir Lietuvos žmones Kristaus Karaliaus katedroje. 12 val. prie Savivaldybės iškilmingai kelta valstybės vėliava.

„Šiandien minime tris sukaktis: Prieš 70 metų į suvažiavimą susirinkę visos Lietuvos partizanų apygardų atstovai paskelbė įkuriantys vieną pasipriešinimo organizaciją – Lietuvos laisvės kovos sąjūdį – ir priėmė politinę deklaraciją, kurioje konstatuota, jog taryba yra aukščiausiasis tautos politinis organas, vadovaujantis politinei ir karinei tautos išlaisvinimo kovai, kad būtų atkurta nepriklausoma demokratinė respublika. Taip pat sukanka 30 metų, kai po ilgos okupacijos Vasario 16-oji buvo oficialiai paminėta 1989 metais Mokslų akademijoje vykusiame posėdyje. Be to šiandien minime ir šimtas pirmąsias Valstybės metines. Ši šventė – tai mūsų protėvių dovana sau ir mums visiems. Ir tai, ką protėviai sukūrė privalome saugoti, puoselėti ir perduoti ateinančioms kartoms“, – sveikindamas panevėžiečius ir miesto svečius sakė mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Aleksa Varna.

Taip pat skaitykite

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė …