Pradžia / Aktualijos / Pavasarinis tvarkymasis sode ir darže – be degtukų

Pavasarinis tvarkymasis sode ir darže – be degtukų

Aplinkosaugininkai primena susiruošusiems po žiemos susitvarkyti sodą ar daržą: degtukus turėtumėte pamiršti namie

Aplinkosaugininkai primena susiruošusiems po žiemos susitvarkyti sodą ar daržą: degtukus turėtumėte pamiršti namie. Soduose susidarančias žaliąsias atliekas reikėtų ne deginti, o kompostuoti ar pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, nes deginant į atmosferą yra išmetamos šiltnamio efektą skatinančios dujos, didėja oro tarša.

Aplinkos oro apsaugos įstatymas draudžia deginti nenupjautus, nesugrėbtus ar kitaip nesurinktus augalus ar jų dalis. Surinktų augalų ar jų dalių deginimo tvarką nustato specialus teisės aktas – Aplinkos apsaugos reikalavimai lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis.

Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauke leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų ir kai toks deginimas neprieštarauja savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklėms. Deginimas turi būti nuolat stebimas. Baigus deginti, smilkstančią ugniavietę privalu užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan. Surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas draudžiama deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 m nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, miestuose ir miesteliuose.

Už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą pažeidžiant reikalavimus gyventojams gali būti skirta nuo 30 iki 230 Eur bauda, įmonių, įstaigų, organizacijų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 Eur. Be to, gali tekti atlyginti ir aplinkai padarytą žalą. Vien už žolės deginimo faktą patvirtintas 100 Eur žalos dydis, prie jo pridedant žalą gamtai priklausomai nuo išdeginto ploto.

Parengė Komunikacijos skyrius

Skelbia: AINA Naujienos

Taip pat skaitykite

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė …

Parašykite komentarą