Pradžia / Aktualijos / Seimas svarstys siūlymus tikslinti pluoštinių kanapių produktų sąrašą

Seimas svarstys siūlymus tikslinti pluoštinių kanapių produktų sąrašą

Seimas svarstys siūlymus tikslinti pluoštinių kanapių produktų sąrašą

Seimas nusprendė svarstyti du Pluoštinių kanapių įstatymo pataisų projektus. Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narė Virginija Vingrienė pristatė kartu su Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos nariu Petru Čimbaru teikiamą projektą Nr. XIIIP-429, kuriuo siūloma pakeisti pluoštinės kanapės apibrėžimą neapsiribojant jos auginimo tik ribotiems sėklų ir pluošto panaudojimo tikslams, įvardijant produktų grupes.

Numatoma, kad pluoštinių kanapių produktais būtų laikomi: žaliavinės pluoštinių kanapių dalys, žaliavinės ar mirkytos kanapės, stiebai, šiaudeliai, sėjai neskirtos pluoštinių kanapių sėklos, skirtos perdirbti arba vartojamos neperdirbtos, pluoštinių kanapių sėkla, lapai, iš jų pagaminti ar išgauti pagrindiniai ir šalutiniai gamybos produktai.

Siūloma leisti auginti pluoštines kanapes ne tik atvirame grunte. Numatoma, kad pluoštines kanapes, auginamas moksliniais eksperimentiniais ir selekciniais tikslais galima būtų auginti ir oficialiai patvirtintų mokslo tyrimų institucijų uždaruose gruntuose ar laboratorijose. Pasak V. Vingrienės, tokiu būdu bus sudaromos galimybės išvesti naujas lietuviškų pluoštinių kanapių veisles.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Mykolo Majausko ir Kazio Starkevičiaus teikiamu projektu Nr. XIIIP-3195 siūloma į įstatymą įtraukti pluoštinių kanapių produktų ir pluoštinių kanapių gaminių sąvokas.

Pluoštinių kanapių gaminiais būtų laikomi iš pluoštinių kanapių produktų pagaminti gaminiai, jų gamybos šalutiniai produktai ar iš šalutinių produktų pagaminti gaminiai, taip pat pluoštinių kanapių produktų turintys gaminiai.

Pluoštinių kanapių produktais siūloma laikyti žaliavines ar mirkytas kanapes, šiaudelius, sėjai neskirtas pluoštinių kanapių sėklas ir šių sėklų produktus ir sėjai skirtas pluoštinių kanapių sėklas.

Taip pat siūloma nustatyti, kad tiekiami rinkai pluoštinių kanapių gaminiai turėtų turėti atsakingos institucijos pažymą, patvirtinančią, kad THC kiekis kanapėse, iš kurių produktų šie gaminiai pagaminti, ir THC kiekis pačiame gaminyje neviršija 0,2 proc.

Projektui po pateikimo pritarė 62, prieš balsavo 4, susilaikė 33 Seimo nariai.

Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Kaimo reikalų komitetas, Seimo posėdyje projektus numatoma svarstyti gegužės 16 d. Taip pat nuspręsta abiem klausimais kreiptis Vyriausybės išvados.

PRANEŠĖ: SAULĖ EGLĖ TREMBO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Taip pat skaitykite

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė …

Parašykite komentarą