Pradžia / Aktualijos / Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Šalies vadovų kare R. Karbauskis demonstruoja kolūkio pirmininko lygio politinį menkumą“

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Šalies vadovų kare R. Karbauskis demonstruoja kolūkio pirmininko lygio politinį menkumą“

Politines aistras dėl aplinkos ministro skyrimo socialdemokratai vertina kaip visiškai nereikalingą šalies vadovų bei kitų įsivėlusių politikų emocijų ir galių demonstravimą.

„Aukščiausiems valstybės pareigūnams veltis į tokį emocijų karą pirmiausia nepadoru. Bet, kaip sakoma, nori pamatyti, koks žmogus yra iš tikrųjų – duok jam valdžią. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, ieškodamas sprendimo ir sutarimo tarp šalies vadovų dėl aplinkos ministro, elgiasi valstybiškai, kaip to reikalauja dabartinė situacija. Kaip politikas jis auga. Tuo tarpu Ramūnas Karbauskis, menkindamas Seimo Pirmininką, šioje situacijoje pats demonstruoja tik savo, kaip politiko, menkumą“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Dėl aplinkos ministro skyrimo kilusios įtampos „valstiečius“ dalija į kelias barikadų puses, čia atsidūrė ir aukščiausi šalies vadovai. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos vadovas R. Karbauskis pareiškė, kad premjerui tarpininkų bendraujant su prezidente nereikia. „Valstiečių“ lyderio nuomone, V. Pranckietis, imdamasis tarpininko vaidmens, siekia atrodyti svarbus ir reikalingas.

„Tenka tik apgailestauti, kad taip negerbiamas Seimo Pirmininko postas, o vienos iš frakcijų seniūnas leidžia sau demonstruoti tokią kolūkio pirmininko poziciją. Įsivaizduoja, kad jis realus vadovas, o visi kiti – nuo jo priklausomi formalūs pareigūnai tinka kojoms šluostytis. Net būdamas parlamento vadovu R. Karbauskio partijos narys negali turėti nei nuomonės, nei iniciatyvos. Pagaliau bent vienas „valstiečio“ V. Pranckiečio konstruktyvus žingsnis ir tas tuoj pat – R. Karbauskio patyčių objektas“, – vertina Seimo narys Juozas Olekas.

Po to, kai Saulius Skvernelis pareiškė daugiau nesiūlysiąs aplinkos ministro kandidatūrų iki nepasikeis šalies Prezidentas, socialdemokratas J. Sabatauskas užregistravo įstatymo pataisas, įpareigojančias vyriausybės vadovą surasti kandidatus į ministrus per 15 dienų. Seimo narys mano, kad Vyriausybės formavimas negali priklausyti nuo vienasmenių premjero sprendimų.

Taip pat skaitykite

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė …