Pradžia / Sportas / Treneris Aivaras Pekorius atskleidė, kas sportuojančius motyvuoja labiau nei ištreniruotas kūnas

Treneris Aivaras Pekorius atskleidė, kas sportuojančius motyvuoja labiau nei ištreniruotas kūnas

„Noriu bėgti maratone, bet po kelių šimtų metrų pradeda trūkti oro.

„Noriu bėgti maratone, bet po kelių šimtų metrų pradeda trūkti oro. Svajoju padaryti špagatą, bet nedarau jokių tempimo pratimų. Dažnai sutelkiame dėmesį į raumeninės masės didinimą, bet pamirštame lavinti greitį. Nepriklausomai nuo to, kaip atrodome, turime vystyti visas kūno fizines savybes“, – įsitikinęs sporto klubo „Lemon Gym“ asmeninis treneris Aivaras Pekorius, tuo pačiu atsakydamas, ką sporto salėje kone kasdien veikia tie, kurie jau seniai gali pasigirti atletišku ir stipriu kūnu.

Du jų – 20–metis Karolis Šeduikis ir 32–iejų Justina Kozlovskaja tik patvirtina: mokytis gali kasdien, nesvarbu, ar sporto salės duris pravėrei pirmą, ar šimtąjį kartą, nes čia įgytos žinios labai praverčia ir kasdieniame gyvenime.

Kai žinios svarbiau už ego

VGTU studijuojantis K. Šeduikis jėgos trikove susidomėjo dar paauglystėje ir nors aktyviai sportuoja jau daugiau kaip penkerius metus, savęs profesionalu nelaiko. Vaikinas juokiasi, kad jam sportas padeda atsipalaiduoti bei užmiršti kasdienius rūpesčius bei stresą, taip pat ir palaikyti formą, nes jis mėgstantis gerai ir daug pavalgyti.

„Sportas su svoriais salėje pradėjo patikti dėl asmeninių priežasčių, jog viskas priklauso tik nuo tavęs paties. Kiek pastangų įdėsi, tokį rezultatą ir pasieksi. Laikau save mėgėju ir tikrai žinau, jog nors ir patirties turiu virš 5 metų šiame sporte, tačiau tobulėti yra dar labai daug vietos“, – sako vaikinas.

Ši sporto šaka jį traukia tuo, kad čia svarbiau kaip atlieki pratimą, kad viskas būtų saugu ir taisyklinga, o ne rodyti savo ego ir galiausia susižeisti būnant net ir geros formos.

„Sportavimas padėjo suprasti labiau apie save, išmokti jausti savo kūno poreikius bei kartais praverčia ir kasdieniniuose dalykuose, kai reikia kur fiziškai padirbėti ar tiesiog teisingai stovėti/ sėdėti“, – kalbėjo K. Šeduikis.

Geriausia motyvacija – sporto universalumas

J.Kozlovskaja sportuoja, kaip pati sako, jau pusę gyvenimo. Tai, kas prasidėjo nuo lengvosios atletikos, vidutinių nuotolių bėgimo, peraugo į fitnesą ir planus ateityje išbandyti save ir šios srities varžybose. Tokia įvairovė moteriai ne tik patinka, bet ir yra naudinga.

„Lemon Gym” sporto klube sportuoju 4–5 kartus per savaitę ir pratimus dažniausiai stengiuosi kaitalioti, kad organizmas nepriprastų prie vieno esamo krūvio, gautų streso ir taip galėčiau progresuoti tiek jėgos, ištvermės, tiek lankstumo pratimuose“, – pasakojo pašnekovė.

Sportas šiandien J. Kozlovskajai kaip antras darbas, gyvenimo būdas, įdomiausias hobis. Ir paaiškina: „sportas man suteikia pasitikėjimo savimi, moko disciplinos, tvirtina charakterį, ugdo užsispyrimą, ištvermę bei padeda siekti sau gyvenime iškeltų tikslų“.

„Drąsiai galiu pasakyti, kad man sporto salės žinios tikrai praverčia gyvenime įvairiose situacijose, reikalaujančiose kažkokio fizinio aktyvumo. Manau, tai ir galėtų būti daugelio geriausia motyvacija – aktyvumas praverčia“, – sako save pusiau profesionale vadinanti moteris, iš meilės sportui ir smalsumo jau baigusi ir trenerių kursus Lietuvos edukologijos universitete.

Treneris: mokykimės iš vaikų

Asmeninio trenerio Aivaro Pekoriaus teigimu, tokių žmonių kaip Karolis ir Justina, kurie supranta, kad judesys yra sveikata, tik daugėja – vizualinis sporto aspektas svarbus, bet neturėtų būti svarbesnis už sveikatą.

„Kaip mėgstu sakyti, niekas negimė mokėdamas, tačiau pažiūrėkime į mažo vaiko judesius ir pamatysime, kad vaikas atlieka pritūpimą idealiai, tačiau bėgant laikui ir priklausomai nuo aplinkos veiksnių fiziologiniai gebėjimai vienaip ar kitaip pasikeičia. Todėl visada rekomenduoju pradėti sportuoti su specialistu (treneriu), kuris įvertins pajėgumus, raumenų balansą bei padės „pamatus“, kurie yra labai svarbūs tolesniam taisyklingam sportavimui“, – pataria jis.

Tęsdamas mintį treneris pabrėžia, kaip svarbu formuoti teisingus įgūdžius nuo ankstyvos vaikystės.

„Vaikai yra mūsų ateitis, todėl tėvai turėtų rūpintis jų kūno vystymusi ir neleisti, kad netinkama kuprinė darytų neigiamą įtaką stuburo iškrypimui, netinkama mityba lemtų nutukimą ir su tuo susijusias ligas ir pan.“, – kalbėjo A. Pekorius.

Todėl sportas neatsiejamas nuo mokymosi, nes bazinės žinios bei pratimai, kuriuos visi naudojame kasdieniame gyvenime, yra svarbiausias sveiko ir išsivysčiusio žmogaus faktorius.

„Kadangi kiekvienas žmogus yra unikalus ir bendrų ir visiems tinkančių tiesų nėra, todėl visada reikėtų realiai įvertinti savo galimybės, konsultuotis tiek su savo treneriu, instruktoriumi ar kineziterapeutu – nes tik taisyklingas ir individualizuotas sportas neš naudą ir malonumą”, – teigė A. Pekorius.

Skelbia: AINA Naujienos

Taip pat skaitykite

“Panevėžys” nusileido “Riteriams”

“Panevėžys” nusileido “Riteriams”

Gintaras Brazdžionis Sekmadienį FK „Panevėžys“ Lietuvos A lygos penktojo turo rungtynes namuose žaidė su Vilniaus …

Parašykite komentarą