Pradžia / Kultūra / Trys geriausi Europos filmai nemokamai

Trys geriausi Europos filmai nemokamai

Sausio 11-13 d. kino centre „Garsas“ vyks „LUX kino dienos“. Kiekvienais metais Europos Parlamentas tiesia raudoną kilimą geriausio autentiško Europos kino apdovanojimui – LUX kino premijai. Iš dešimties filmų sąrašo atrinkti trys geriausi filmai – „Styx“, „Kitoje durų pusėje“ ir „Moterys kare“ – kuriuos panevėžiečiai galės pamatyti nemokamai.

LUX kino dienas sausio 11 d. 18 val. pradės šiemet Berlinalėje pristatyta vokiečių režisieriaus Wolfgango Fischerio drama „Styx“, pasakojanti apie siprią moterį, vieną perplaukusią Gibraltarą ir akis į akį jūroje susidūrusia su į Europą plūstančiais pabėgėliais.

Sausio 12 d. 16 val. žiūrovai kviečiami pasinerti į slaptų istorinių dokumentų archyvą filme „Kitoje durų pusėje“ (rež. Mila Turajlic). Filmas apie Srbijanka Turajlić, Belgrado universiteto profesorę, svarbią politinę veikėją prieš serbų diktatorių Slobodan Milošević. Turajlić dukra Mila Turajlic, filmo režisierė, dokumentuoja motinos namus bei juose esančias duris, laikomas užrakintas jau septyniasdešimt metų. Durų paslaptis atskleidžia ir dokumentuoja asmeninį ir istorinį šeimos ir šalies pasakojimą.

Sausio 13 d. 16 val. programąužbaigs islandų režisieriaus Benedikto Erlingssono filmas „Moterys kare“. Islandijos gamtos grožiu užbursiantis veiksmo trileris pasakoja apie penkiasdešimtmetę dirigentę Hallą, siekiančią išsaugoti Islandijos aplinkosaugą. Halla paskelbia karą vietinei aliuminio gamyklai. Moteris yra pasiruošusi padaryti viską dėl mylimos Islandijos, tačiau netikėtai jos gyvenime pasirodo mažametė našlaitė iš Ukrainos.

Autentiškas senojo žemyno kinas iliustruoja ir kelia klausimus apie esmines Europos vertybes, kultūrinę įvairovę bei ES vienijimąsi. Kino centras „Garsas“ kviečia nepraleisti progos nemokamai pasimėgauti pačiais geriausiais Europos filmais. Kino seansai vyks didžiojoje salėje, nemokamus bilietus galite pasiimti tik kino centro kasoje.

Taip pat skaitykite

Panevėžio forumas 2019 kviečia pratęsti mintį: #KultūraYra…

Panevėžio forumas 2019 kviečia pratęsti mintį: #KultūraYra…

„Kultūrą turėtume suvokti ne kaip istorijos saugojimą, o kaip interpretaciją,“ – prieš metus Panevėžio forume …