Pradžia / Verslas / Užuolaidos ir skirtingi interjero stiliai: kaip suderinti?

Užuolaidos ir skirtingi interjero stiliai: kaip suderinti?

Turbūt sutiksite, kad įrengti namus gali būti nelengva.

Turbūt sutiksite, kad įrengti namus gali būti nelengva. Pirmiausia reikia rasti kompromisą su namiškiais ir tvirtai nuspręsti, kokio stiliaus namų norite. Vėliau jau tenka užsiimti baldų bei dekoracijų paieškomis, skirti laiko įrengimui ir taip toliau. Neretai atlikę visus reikiamus veiksmus galite pastebėti, jog kažko trūksta, tačiau sunku tai įvardinti konkrečiai. Nustebsite pamatę, kokį efektą patalpai gali suteikti dieninės užuolaidos. Tai – ne tik praktiška langų uždengimo priemonė, bet ir puikus dekoro elementas. Todėl apžvelgsime ne tik populiariausius interjero stilius, bet ir patarsime, kokias užuolaidas geriausia pasirinkti kiekvienu atveju.

Skandinaviškas dizainas – trokštantiems paprastumo

Apie ramybe ir lengvumu spinduliuojančio skandinaviško namų interjero stiliaus estetiką galima su dideliu susižavėjimu kalbėti valandų valandas. Nors šio stiliaus, ko gero, nevertėtų laikyti karščiausia sensacija, tačiau jis vis dar populiarus visame pasaulyje ir nepanašu, kad tai turėtų keistis artimiausiu metu. Skandinaviškas stilius pasižymi natūralumo siekiu, paprastumu, aiškiomis linijomis. Čia vengiama ekstravagancijos ir perdėtų estetinių elementų. Tai – puikus pamatas, jeigu ateityje norėtumėte pereiti prie bekompromisio minimalizmo.

Tokiame interjere dažniausiai dominuoja šviesios, lengvumo pojūtį sukuriančios spalvos, todėl dieninės užuolaidos gali būti tiek tamsesnių (pavyzdžiui, pilkos ar netgi juodos), tiek ir šviesesnių atspalvių. Jeigu norite šiek tiek daugiau gyvumo, puikiai tiks pastelinės spalvos, įvairūs geometriniai ar kitokie raštai. Perspausti, žinoma, nereikėtų, nes tuomet galite kiek išderinti bendrą patalpos atmosferą arba pernelyg nukreipti dėmesį nuo kitų detalių.

Energija žaižaruojanti eklektika

Galbūt ši analogija ir nebus pati geriausia, tačiau ji leis pakankamai tiksliai nusakyti eklektiką: tai – lyg vietoje nenustygstantis mažas vaikas. Kur tik pažvelgę pajusite, kad kažkas nuolatos vyksta, o patalpa yra kupina ryškiaspalvės energijos. Nors griežtos derinimo taisyklės šiam stiliui negalioja (taip būtų paneigta pati jo esmė) ir eksperimentuoti galite drąsiai, tai nereiškia, kad reikėtų tiesiog sukrauti viską, ką turite. Dieninės užuolaidos taip pat turėtų savo tekstūra derėti prie bendros estetikos, turėti sąlyčio taškų.

Eklektikoje galite tarpusavyje derinti seno ir naujo stiliaus baldus bei aksesuarus, spalvas, raštus, medžiagų tekstūras. Be to, prognozuojama, jog šiemet į namus turėtų pamažu sugrįžti maksimalizmas, tad ryškios spalvos, įvairūs raštai ir medžiagos yra kaip niekad laukiami.

Modernus stilius – šiuolaikiškai asmenybei

Šį stilių apibūdinti keliais žodžiais nėra labai paprasta, tačiau jo šaknys glūdi daugiausiai minimalistiniame ir skandinaviškame interjere. Vieni pagrindinių jo bruožų yra paprastumas ir erdvumas. Naudojamos žemiškos spalvos, natūralios medžiagos, tačiau nevengiama stiklo, metalo elementų. Didelis dėmesys skiriamas ir funkcionalumui – patalpoje vengiama daiktų, kurie neturi konkrečios paskirties.

Langų dekoracijos gali būti kiek ryškesnės, tačiau dieninės užuolaidos dažnai pasirenkamos iš neutralių spalvų paletės: mėlyna, samaninė, rusva, šviesiai pilka. Raštai bei tekstūros modernaus stiliaus interjere taip pat naudojami labai saikingai, tad turėsite šiek tiek susilaikyti, jei esate jų mėgėjai.

Nesenstanti klasika

Nepaisant to, kokie interjero stiliai puošia žurnalų viršelius, visuomet bus žmonių, kurie rinksis laiko patikrintą klasiką. Natūraliai kyla klausimas, ar nusprendę namus įrengti pagal renesanso ir antikos idėjų inspiruoto dizaino principus, galėsite lengvai derinti skirtingus elementus. Įdomu tai, kad šis stilius gali būti pakankamai universalus – čia įmanoma priderinti tiek modernius akcentus, tiek dekoruoti griežtai laikantis klasikinių gairių. Bet kuriuo atveju Jūsų namai džiugins elegancija ir solidumu.

Aksesuarai ir langų uždengimai turėtų suteikti aplinkai šiek tiek dramatiškumo ir prabangos, todėl naktinės ar dieninės užuolaidos gali būti ilgesnės nei įprastai rekomenduojama ir kristi ant grindų. Šilkas, velvetas bei medvilnė puikiai krinta ir atrodo ypač prabangiai. Užuolaidos gali būti dekoruotos įvairiais raštais, o rinkdamiesi spalvas nesuklysite su sodria mėlyna, rudos, gelsvos spalvos atspalviais, žalia ir pilka – jas lengvai priderinsite prie klasikinio interjero.

Užuolaidos – nebrangus ir stilingas akcentas, galintis papuošti Jūsų namus ir suteikti jiems žiupsnelį papildomo žavesio. Jeigu laikysitės pagrindinių komponavimo taisyklių ir nepamiršite individualumo, gausite išties estetišką rezultatą, kuris taps neatsiejama interjero ir Jūsų saviraiškos dalimi.

Taip pat skaitykite

„CityBee“ automobilių parką papildė… „Žigulys“

„CityBee“ automobilių parką papildė… „Žigulys“

1979 m. Japonijoje prekyboje pirmą kartą pasirodė „Sony Walkman“ nešiojamasis muzikos grotuvas, o Vilniuje buvo …

Parašykite komentarą